فعالان بازار ارز: ریزش ادامه دارد

فعالان بازار ارز: ریزش ادامه دارد

زمان انتشار : 2024/04/09 - 07:55

 پس از سخنان رئیس‌کل بانک مرکزی مبنی بر تامین همه نیازهای ارزی با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۴۰ هزار تومان، قیمت دلار در بازار غیررسمی نزولی شد و در کمتر از چند ساعت ریزش بیش از هزار تومان را تجربه کرد.

موج نو نیوز ؛یکشنبه‌شب محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی تمامی واردات قانونی به کشور و نیازهای خدماتی مردم را با نرخ‌های ارز ۲۸۵۰۰ تومان برای کالاهای اساسی و حدود ۴۰ هزار تومان برای سایر کالاها و خدمات تامین می‌کند و هیچ واردات قانونی با نرخ ارزهای غیررسمی همچون ۶۰ هزار تومان انجام نشده است.

وی تاکید کرد: برای کنترل بازار ارز غیررسمی هم سیاست مداخله داریم تا افزایش زیادی نداشته باشد و نوسانات آن هم زودگذر است و به‌زودی کاهش پیدا می‌کند، اما تاکید می‌کنم که تامین ارز برای واردات قانونی و خدمات مردم، تماماً با نرخ‌های ارز ۲۸۵۰۰ تومان و نرخی در محدوده ۴۰ هزار تومان انجام می‌شود؛ بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد که نرخ ارز در کانال‌های تلگرامی افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: حتی یک نفر نیست که بتواند ادعا کند که کالایی به کشور با نرخ ارز ۶۰ هزار تومان واردات کرده باشد، زیرا بانک مرکزی تمام نیازهای قانونی را با نرخ‌های ۲۸۵۰۰ یا محدوده ۴۰ هزار تومان در یک کانال با نوسانات دو سه درصد تامین کرده و امسال هم همین سیاست ادامه خواهد یافت.

پس از سخنان رئیس کل بانک مرکزی، امروز دوشنبه قیمت دلار در کانال‌های تلگرامی و بازار غیررسمی روند نزولی گرفته است.

صبح امروز در این کانال‌ها قیمت معامله‌شده دلار فردایی به ۶۳ هزار تومان رسید و عصر امروز هم در برخی کانال‌ها به ۶۲ هزار تومان کاهش یافت.

هم اکنون نرخ دلار در این کانال‌های تلگرامی به نیمه کانال ۶۲ هزار تومان (۶۲ هزار و ۴۸۰ تومان) رسیده و پیش‌بینی می‌شود که این روند ادامه پیدا کند.

فعالان بازار ارز با تاکید بر اینکه روند نزولی قیمت ارز در بازار بازار غیررسمی ادامه دارد از سقوط قیمت دلار به کانال‌های ۶۱ و ۶۰ هزار تومان طی روزهای آینده خبر می‌دهند.منبع ایرنا

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*