۶۲ درصد تصادف‌های نوروز مربوط به “پژو و پراید” است

۶۲ درصد تصادف‌های نوروز مربوط به “پژو و پراید” است

زمان انتشار : 2024/04/02 - 00:41

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه ۶۲ درصد تصادف‌های نوروز امسال مربوط به پژو و پراید بوده است، گفت: ۵۷۴ فقره تصادف فوتی داشتیم که دلیل اصلی تصادفات فوتی عمدتاً خستگی و خواب آلودگی و سبقت غیرمجاز بوده است.

موج نو نیوز :سردار حسن مومنی؛ رئیس پلیس راه کشور اظهار کرد: در حال حاضر محور مسدوی نداریم، ولی با توجه به حجم تردد در محور آزاده‌راه تهران ـ شمال (محور چالوس) از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز مرزن‌آباد به سمت تهران را یک‌طرفه کردیم. محدویت را از تهران اعمال کردیم.

وی به خبرگزاری تسنیم گفت گفت: امسال حدود ۲ درصد کاهش تردد را در کشور داشتیم، اما در محور چالوس ۲۶ درصد افزایش تردد را داشتیم به همین دلیل مجبور بودیم یکسری محدویت را اعمال کنیم.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به اینکه ۶۲ درصد تصادف‌های نوروز مربوط به پژو و پراید بوده است، افزود: ۵۷۴ فقره تصادف فوتی داشتیم که دلیل اصلی تصادفات فوتی عمدتاً خستگی و خواب آلودگی و سبقت غیرمجاز بوده است. ۱۹ درصد جان‌باختگان تصادف‌های نوروزی زیر ۱۸ سال و ۳۲ درصد جان‌باختگان بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشته‌اند.

رییس پلیس راهور فراجا نیز از پرحجم بودن بار ترافیکی جاده‌های منتهی به کلانشهر‌ها از روز گذشته خبر داد و گفت: ۹۰ درصد خودرو‌های دخیل در تصادفات منجر به جرح یا کشته شدن افراد در ایام نوروز از خودرو‌های داخلی هستند.

به نوشته ایرنا، سردار «تیمور حسینی» امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: جاده چالوس از ساعاتی پیش از سمت شمال به جنوب یک طرفه شد، همچنین در آزادراه قم و آزادراه قزوین شاهد بار ترافیکی پرحجمی هستیم.

وی با بیان اینکه سفر‌های مسافران نوروزی امروز، فردا و پس فردا ادامه دارد، افزود: ۱۳ هزار تصادف منجر به جرح و کشته شدن افراد در این ایام رخ داده که ۹۰ درصد از خودرو‌های دخیل از نوع خودرو‌های داخلی و ۱۰ درصد از نوع خودرو‌های خارجی بودند.

رییس پلیس راهور فراجا ادامه‌داد: سهم شماره گذاری خودرو‌های داخلی ۸۸ درصد و خودرو‌های خارجی ۱۲ درصد است و این آمار ۹۰ درصدی تصادفات نشان می‌دهد که خودرو‌های داخلی ۲ درصد بیشتر از سهم شماره گذاری دخالت داشتند.

سردار حسینی یادآور شد: سهم انواع خودرو‌ها در تصادفات مشخص است؛ بطور مثال انواع پژو ۲۷ درصد سهم داشتند، درحالی که سهم شماره گذاری آن‌ها ۳۲ درصد است. باید در یک گفت‌وگوی ویژه پس از جمع‌بندی طرح نوروزی به دقت سهم هر خودرو با در نظر گرفتن شماره گذاری، عامل انسانی و مولفه راه را در تصادفات جاده‌ای بررسی و اطلاع‌رسانی کنیم.آفناب نیوز

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*