مطالبه شفافیت فرآیند انتخاب کابینه

مطالبه شفافیت فرآیند انتخاب کابینه

زمان انتشار : 2024/07/08 - 11:33

جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان

رئیس‌جمهور محترم

موضوع: کارزار مطالبه شفافیت در انتخاب وزرا و همکاران رئیس‌جمهور(https://www.karzar.net/134961)

سلام و احترام؛

ما ایرانیان دهه‌ها از انتخاب افراد کم‌صلاحیت، کم‌توان و گاه ناسالم در سمت‌های مهم مملکت ضربه خورده‌ایم. این وطن دیگر توان و تحمل خطاهای نابخشودنی افراد کم‌صلاحیت را ندارد. جنابعالی هم در رقابت‌های انتخاباتی قول داده‌اید باصلاحیت‌ترین‌ها و تواناترین‌ها را به‌کار گیرید.

جناب آقای رئیس‌جمهور، انتخاب شایستگان نمی‌تواند در فرایندهای غیرشفاف، تحت نفوذ لابی‌های پنهانی، و بر اساس شاخص‌هایی صورت گیرد که هیچ‌گاه برای مردم روشن نیست.

جناب آقای پزشکیان، عمده آن‌ها که به شما رأی داده‌اند، در شرایط کم‌فروغ بودن امید به شما روی آورده‌اند تا شاید چراغ کم‌سوی امید را با رویه‌ها و تصمیم‌های درست و دستاوردهای ارزشمند فروزان‌تر کنید.

ما در گام اول از شما می‌خواهیم فرآیند و رویهٔ انتخاب وزرا و همکاران‌تان – اعم از معاونین رئیس‌جمهور و رؤسای سازمان‌های مهم – در هیئت دولت را روشن و شفاف کنید. ما نمی‌خواهیم صرفاً به قول‌های شما اکتفا کنیم و با جدیت مطالبه‌گریم بگویید با چه فرآیندی تضمین می‌کنید که شایسته‌ترین‌ها را برمی‌گزینید.

ما امضاکنندگان این کارزار، از شما مطالبه می‌کنیم که فرایند انتخاب همکاران‌تان را منتشر کنید و در معرض داوری عمومی قرار دهید. در ضمن، خواستار آن هستیم که نشان دهید چگونه به تعهدات خود درخصوص تشکیل دولت ملی توانا و به‌کارگیری باصلاحیت‌ترین‌ها از میان مردان و زنان، اقوام و اقلیت‌ها و جوانانی که به راهبرد و ارزش‌های دولت شما التزام دارند عمل می‌کنید.

جلب مشارکت انجمن‌ها و نهادهای علمی و تخصصی و مدنی و سیاسی در این فرآیند شفاف، افزایش سهم زنان و جوانان توانا و ضمانت شهرت به سلامت در همهٔ اعضای کابینه نیز از مطالبه‌های جدی ما از شما است و اقتضای تحقق حق و عدالت.

با امید
جمعی از شهروندان ایران

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*