با مدیریت بسته و خسته نمی‌توان کار کرد، دولت هیچ اعتقادی به توانایی مردم ندارد

با مدیریت بسته و خسته نمی‌توان کار کرد، دولت هیچ اعتقادی به توانایی مردم ندارد

زمان انتشار : 2024/06/04 - 12:59

عصر ایران ۱۳-۱۱-۱۳۹۶:در زمینه ارتباط با جامعه دچار خطا هستیم و مسئولین پا به پای مردم نیامدند.

هنگامی که بحث اقتصاد می‌شود مردم توانایی ندارند ولی در موقع دفاع مردم باید حضور داشته باشند، بزرگ‌ترین مشکل اقتصاد کشورمان حذف مردم از عرصه است چون دولت اعتقادی به توانایی مردم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم حضور مردم است، گفت: اقتصاد در اختیار دولت قرار گرفته است و هنگامی که گفته می‌شود اقتصاد را مردمی می‌کنیم تعریفشان از مردم متفاوت است.

به گزارش تسنیم ، محمد باقر قالیباف شامگاه پنج شنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان برگزار شد، اظهار داشت: عزت و پیشرفت کشورمان به برکت خون شهدا و مجاهدت رزمندگان است که باید قدردان آن‌ها باشیم، چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد که باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را بازخوانی کنیم.

وی افزود: برای شناخت انقلاب اسلامی و تداوم نقشه راه دو نکته را مورد توجه قرار دهیم و اینکه انقلاب دارای مبانی و ارزش و باورها است و قابل تغییر و معامله نیست و از اصول و برخواسته ازفرهنگ دینی و منطبق بر سنت‌های الهی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی بیان کرد: یکی از این اهداف استقلال بود که کمتر به آن توجه می‌شود، قدر استقلال را نمی‌دانیم و این موضوعات را مورد توجه قرار نمی‌دهیم که نعمت بزرگ استقلال به برکت مبارزه به دست آمده است.

قالیباف با بیان اینکه مردم بابت استقلال کشورمان هم مال و هم جان دادند و کوتاه نیامدند، افزود: آزادی یکی دیگر از اهداف انقلاب اسلامی است که شامل آزادی فکر و اندیشه و بیان می‌شود، ممکن است برخی از تصمیات ما مشکل داشته باشد اما این حد آزادی در برابر کشورمان مدعی آزادی بی نظیر است.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: کشورهایی که با ایران مورد مقایسه قرار می‌گیرند کشورهایی هستند که در برابر آمریکا کوتاه می‌آیند، کشورمان از ظلم در جامعه اسلامی دفاع کرده و مورد هجمه و فشار قرار می‌گیرد و در حقیقت با آمریکا مبارزه کرده و از آرمان‌های مان کوتاه نمی‌آییم اما دارای عزت هستیم.

وی افزود: مردم هم عدالت و هم امنیت می‌خواهند و نباید نگران باشیم که در ۴۰ سالگی انقلاب همان گونه که در برابر دشمن ایستادگی می‌کنیم خطاها و اشتباهات خود را اصلاح کنیم، در زمینه ارتباط با جامعه دچار خطا هستیم و مسئولین پا به پای مردم نیامدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه متاسفانه مردم را از صحنه تأثیر گذاری حذف کردیم، بیان کرد: ما مسئولین حق نداریم درموضع اپوزوسیون سخن بگوییم بلکه باید در موضع پاسخگویی باشیم و نباید فرار به جلو داشته باشیم بلکه در راستای رفع مشکلات تلاش کنیم.

قالیباف با اشاره به گرانی و لزوم توجه دولت به آن عنوان کرد: مردم نسبت به مشکلات اقتصادی اعتراض دارند و زمانی که دشمن تلاش کرد از این اعتراضات سواستفاده کنند مردم به مقابله با دشمن پرداخته و ایستادگی کردند.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: شهدایی که در حوزه مدافعان حرم به شهادت رسیدند به دلیل حمایت از عزت مسلمانان و استقلال کشورمان به شهادت رسیدند، این شهدا از مردم هستند، مردمی که امام راحل فرمود پابرهنگانی که یک موی آن‌ها را با کاخ نشینان عوض نمی‌کنم.

وی افزود: هنگامی که از مدیریت کشور سخن به میان می‌آید مردم در آن نقشی ندارند و گفته می‌شود که مردم توانایی مدیریت ندارند، افرادی که مدعی هستند مردم مدیریت بلد نیستند باید ابتدای انقلاب را مشاهده کنند که مردم چگونه کشور را به خوبی اداره کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم حضور مردم است، افزود: اقتصاد در اختیار دولت قرار گرفته است و هنگامی که گفته می‌شود اقتصاد را مردمی می‌کنیم تعریفشان از مردم متفاوت است.

قالیباف عنوان کرد: کارگاه‌ها و کارخانه‌ها دچار مشکلات شدید هستند و یا به سختی در حال فعالیت هستند و یا تعطیل شدند، تولید کنندگان جزء ۹۶ درصد هستند که مورد حمایت وتوجه دولت نیستند.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: اینکه شخصی چون برادر مسئول است و توانسته ثروت نامشروع به دست بیاورد و بدون وثیقه چند صد میلیارد از بانک می‌گیرد جزء مردم نیست بلکه از ۴ درصدی‌هایی است که خون مردم را در شیشه کرده است.

وی افزود: هنگامی که بحث اقتصاد می‌شود مردم توانایی ندارند ولی در موقع دفاع مردم باید حضور داشته باشند، بزرگ‌ترین مشکل اقتصاد کشورمان حذف مردم از عرصه است چون دولت اعتقادی به توانایی مردم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بی توجهی به توانایی مردم ضعف دولت است، بیان کرد: بسیاری از کارها را می‌توان از سیستم اداری حذف و آن را به مردم واگذار کرد

و با رقابتی درست کار انجام شود اما متاسفانه مردم را حذف کردیم.

قالیباف با بیان اینکه انقلاب دو رکن مردم و اسلام دارد، عنوان کرد: اینکه در مقاطعی مردم را به صحنه بیاوریم اقدام اشتباهی است بلکه باید در همه صحنه‌ها از ظرفیت عظیم مردم استفاده کرد، برخی اوقات ضعف مدیریت غوغا می‌کند اما متاسفانه دولت توجهی به بهره گیری از ظرفیت مردم ندارد.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: با مدیریت بسته و خسته نمی‌توان کار کرد و هنگامی که تلاش و کار نکرده موفق نمی‌شویم و وعده توخالی دادن و حرف خلاف گفتن مشکلات را حل نمی‌کند، مدیری که در مدیریت اجرایی است هنگامی که سخن می‌گوید باید از کارهای صورت گرفته حرف بزند و هنگامی که فعالیتی نکرده نباید سخن بگوید.

وی افزود: برای رفع مشکلات کشور نباید هیچ گاه ناامید شد و باید با بهره گیری از تجربه موجود کشور و قرار دادن در اختیار نیروهای جوان در راستای رفع مشکلات کشور اقدام شود، نیروهای جوان زیادی در کشور وجود دارد اما متاسفانه از ظرفیت آن‌ها استفاده نمی‌شود.

مسئولین برای رفع مشکلات کشور وحدت را سرلوحه قرار دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: هیچ گاه نباید اجازه دهیم زالوصفت‌ها اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده و ظرفیت‌های کشور را از بین ببرند، مسئولین باید تلاش کرده و در حل مشکلات مردم وحدت داشته باشند، رمز پیروزی انقلاب وحدت بود و رمز تداوم انقلاب وحدت است که مسئولین برای رفع مشکلات کشور وحدت را سرلوحه خود قرار دهند.

قالیباف عنوان کرد: از نظر اقتصادی کشور دچار مشکلات شدیدی است و باید به دولت کمک کرده و نباید دولت از زیر بار مسئولت خارج شود و با وحدت مشکلات کشور را حل کنیم، مردم با گله مندی نسبت به مسئولین در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند چون آرمان‌های انقلاب را مورد توجه قرار می‌دهند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*