تلاش کره جنوبی برای آزادسازی دارایی‌های ایران

تلاش کره جنوبی برای آزادسازی دارایی‌های ایران

زمان انتشار : 2022/01/06 - 16:27

قتصادنیوز: معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای کره‌ای خود در وین اتریش اعلام کرد که که سئول موظف به آزادسازی دارایی‌های ایران است و همتای کره‌ای او نیز ادغان کرد کره جنوبی برای بازپرداخت بدهی ایران تلاش می‌کند.

به گزارش موج نو نیوز به نقل از ایرنا، چوی جانگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی که به شهر وین اتریش سفر کرده ظهر پنج‌شنبه با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این جلسه که به درخواست طرف کره‌ای و در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد، معاون وزیر خارجه کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط سئول-تهران، توضیحاتی در خصوص پول‌های بلوکه‌شده ایران نزد کره جنوبی ارائه کرده و عنوان نمود که این کشور برای بازپرداخت بدهی خود به ایران تلاش می‌کند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار تأکید نمود که فارغ از نتایج گفت‌وگوها در وین، دولت کره جنوبی موظف به آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران است و تحریم‌های یکجانبه آمریکا نمی‌تواند توجیهی برای عدم پرداخت بدهی‌ها به ایران باشد.

در این جلسه همچنین تصریح شد که خودداری غیرقانونی و غیرقابل توجیه کره جنوبی از بازپرداخت بدهی‌های خود به ایران، نقطه‌ای تیره در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود و سئول باید هرچه سریع‌تر نسبت به آزادسازی منابع ایران اقدام نماید.

لازم به ذکر است که این دیدار ارتباط مستقیمی با مذاکرات جاری میان ایران و گروه ۱+۴ نداشته و در چارچوب رایزنی‌های دوجانبه معمول میان دو کشور و به درخواست طرف کره‌ای انجام گرفته است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × چهار =