شکست شاگردان اکبری برابر آلمان؛ پایان کار مردان والیبال ایران با ۲ برد

شکست شاگردان اکبری برابر آلمان؛ پایان کار مردان والیبال ایران با ۲ برد

زمان انتشار : 2024/06/23 - 11:12

تهران – ایرنا – تیم ملی والیبال ایران امروز در آخرین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال، مغلوب آلمان شد و با ۲ پیروزی برابر آمریکا و هلند به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ که از روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد در شهرهای لیوبلیانا در کشور اسلوونی (گروه پنجم) و مانیل فیلیپین (گروه ششم) آغاز ‌شده است، امروز (یکشنبه) با برگزاری ۶ دیدار به پایان می‌رسد.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه امروز در سالن آرنا شهر مانیل به مصاف آلمان رفت و سه بر صفر مغلوب شد تا دهمین ناکامی خود را تجربه کند. شاگردان پیمان اکبری در سه ست متوالی این مسابقه با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ مغلوب ژرمن‌ها شدند.

محمدطاهر وادی در ست دوم این مسابقه مصدوم و از زمین خارج شد و امین اسماعیل‌نژاد هم به رغم مصدومیت تا انتهای بازی در خدمت تیم ملی ماند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب پوریا حسین خانزاده، امین اسماعیل‌نژاد، علیرضا فراهانی مصلح‌آبادی، محمد ولی‌زاده، محمدطاهر وادی، میلاد عبادی‌پور و آرمان صالحی استفاده کرد.

در آن‌سوی میدان نیز میخائیل وینیارسکی سرمربی تیم ملی والیبال آلمان در ابتدای این دیدار از ترکیب لوکاس کامپا، موریتز کارلیتزک، توبیاس کریک، لوکاس مازه، موریتز ریشرت، روبن شات و ژولین زنگر استفاده کرد.

وویچک ماروزک از لهستان به عنوان داور اول و وائل کندیل از مصر به عنوان داور دوم، قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

امین اسماعیل‌نژاد با کسب ۱۹ پوئن امتیازآورترین بازیکن ایران در این مسابقه بود و موریتز کارلیتزک بازیکن شماره ۱۴ آلمان با ۲۱ پوئن، امتیازآورترین بازیکن این دیدار بود.

تیم ملی والیبال ایران در مجموع ست‌های این مسابقه ۶۳ امتیاز کسب کرد که به ترتیب ۳۹ پوئن در حمله، ۸ امتیاز در دفاع، صفر پوئن سرویس و ۱۶ امتیاز از اشتباهات بازیکنان حریف بود.

بازیکنان تیم ملی والیبال آلمن نیز در مجموع ست‌های این مسابقه ۷۵ امتیاز کسب کردند که شامل ۴۰ امتیاز حمله، ۵ دفاع، ۴ پوئن سرویس و ۲۶ امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم ایران بود.

این مسابقه یازدهمین جدال تاریخ دو تیم ملی والیبال ایران و آلمان در رقابت‌های بین‌المللی بود که هفتمین برد آلمان را همراه داشت.

تیم ملی والیبال آلمان، سابقه پنج بار حضور در المپیک را دارد که بهترین دستاورد آن‌ها، کسب مدال نقره المپیک مونیخ در سال ۱۹۷۲ است که به میزبانی آلمانی‌ها برگزار شد و این تیم سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس را نیز کسب کرده است.

آلمانی‌ها سابقه ۱۲ بار حضور در رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارند که یک بار در سال ۱۹۷۰ موفق به قهرمانی در این رقابت‌ها شدند. این تیم سابقه حضور در هر پنج دوره قبلی لیگ ملت‌های والیبال را دارد. بهترین عنوانی که آلمانی‌ها در این رقابت‌ها بدست آوردند رتبه نهمی در سال ۲۰۱۸ است.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین دوره لیگ ملت‌ها موفق به شکست آمریکا و هلند شد و در ۱۰ دیدار دیگر نتیجه را واگذار کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*