پنج نفر در یزد بر اثر آنفلوآنزا فوت کردند

پنج نفر در یزد بر اثر آنفلوآنزا فوت کردند

زمان انتشار : 2019/12/01 - 23:58

کارشناس بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان یزد از مرگ پنج نفر در این استان بر اثر بیماری آنفلوآنزا خبر داد و گفت: امسال ۹۶۰ نفر مشکوک به این بیماری در استان شناسایی شدند.

موج نو نیوز به گزارش ایرنا، مهدی یاوری افزود: از این تعداد ۴۰۶ نفر در بیمارستانهای استان بستری و تحت درمان قرار گرفتند که ۶۰ نفر از این تعداد جواب آزمایش آنها مثبت گزارش شد.

وی با بیان اینکه در سالجاری مجموعا پنج نفر بر اثر بیماری آنفلوآنزا در استان فوت کردند خاطر نشان کرد: اکثریت این افراد سالمند بودند.

یاوری شهروندان را به رعایت اصول بهداشتی و فردی توصیه کرد و اظهار داشت: افراد در فصل سرما از دست دادن و روبوسی با یکدیگر خودداری کنند.

کارشناس بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان یزد با بیان اینکه افراد با مشاهده علائم شبه آنفلوآنزا  حتما به پزشک مراجعه کنند افزود: آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که به این بیماری مبتلا می شوند حتما از ماسک استفاده کنند و تا زمان قطع تب و فروکش کردن علائم بیماری از منزل خارج نشوند زیرا  موجب انتقال بیماری به دیگر افراد می‌شود.

وی افراد را بر شست‌شوی دست‌ها با آب و صابون توصیه کرد و گفت: افراد از خوددرمانی و خوردن داروهای خود سرانه پرهیز کنند و حتما برای درمان به پزشک مراجعه نمایند.

کارشناس بیماری واگیردار مرکز بهداشت استان یزد از توزیع ۴۰ هزار بروشور آموزشی و هشت هزار ماسک در مدارس و مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد.

آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است،  ویروس بیماری آنفلوانزای فوق حاد انسانی از طریق ترشحات آلوده منتقل می‌شود بنابراین باید از تماس دست با چشم و بینی خودداری شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*