آموزش حقوق شهروندی به کودکان موجب مصون ماندن آنها از ناهنجاری هاو جرائم می باشد

آموزش حقوق شهروندی به کودکان موجب مصون ماندن آنها از ناهنجاری هاو جرائم می باشد

زمان انتشار : 2022/06/01 - 12:36

فرزندان ما برای قدم نهادن در زندگی اجتماعی، نیازمند آموزش هستند یکی از آموزش های مهم و راهبردی برای کودکان، حقوق شهروندی است، حقوقی که می تواندنسل آینده را ازبسیاری ناهنجاری ها، سوء استفاده ها و جرائم منع نماید
با توجه به اینکه آموزش در دوره کودکی بیش از دوره های دیگر نهادینه می شود و در عمق روح و جان کودکان اثر می گذارد لازم است برای کودکان نیز آموزش هایی در عرصه حقوق شهروندی و قانون مداری ارائه شود.
با توجه به اینکه کودکان در دوران کودکی خود با منابع مختلف آموزشی سر و کار دارند لازم است این حقوق با زبان کودکی به آنها آموزش داده شود .
خانواده، امن ترین و سالم ترین کانون برای رشد کودک می باشد، می توان به آینده خوش بین شدکه اگر در چنین کانونی آموزش های اولیه برای هوشیاری کودکان در برابر حقوق شهروندی و خطرات بی توجهی به قانون ارائه گردد. نتیجه آن موجب کاهش تخلفات و….خواهد شد
کودکان را باید از سنین بسیار پایین با حقوق شهروندی آشنا کرد و حتی در سنینی که سواد خواندن و نوشتن وجود ندارد لازم است کتاب های مصوری در اختیار کودکان برای آموزش رعایت قانون مداری قرار بگیرد و محتوای کتاب ها با زبانی کودکانه توسط والدین و مربی مهد آموزش داده شود.
رسانه ها ی نوشتاری ، بویژه صدا وسیما با توجه به در اختیار داشتن شبکه های متعدد و حتی وجود شبکه های اختصاصی برای کودکان، می توانند نقش مهم تری در این عرصه ایفا کنند. چرا که رسالت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه دارای جایگاه ویژه ای در آموزش می باشد به خصوص تولید برنامه های آموزشی و یا برنامه سازی با محتوای حقوق شهروندی نقش مهمی در فراگیری کودکان دارد.
علی محمدی : مدیر مسول موج نو وموسس کانون حامیان حقوق شهروندی استان البرز

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده + هفت =