نمایندگان مردم در خانه ملت ، چگونه می توان هویت یک ملت را بفروش رساند !؟

نمایندگان مردم در خانه ملت ، چگونه می توان هویت یک ملت را بفروش رساند !؟

زمان انتشار : 2022/05/13 - 11:51

آثار و ابنیه تاریخی هویت، معماری، فرهنگ و سبک زندگی مردمِ یک دوره از تاریخ را به تصویر می کشد و به عنوان گنجینه ای با ارزش در اختیار نسل های بعد قرار می گیرد.همانگونه از گذشتگان به ما رسیده است . همچنین حفظ آثار و ابنیه تاریخی علاوه بر هویت بخشی به یک جامعه، نقش مهمی در توسعه گردشگری و ایجاد سود اقتصادی ایفا می کند.
ارزش آثار باستانی مانده به عنوان هویت تاریخی و میراث ارزشمندِ بشر تلقی می شود که حفاظت از آن بر عهده ما است.
میراث فرهنگی مهم‌ترین عامل پیوندبین اقوام و مردمان یک سرزمین به شمار می‌رود. معرفی آثار فرهنگی میان ملل مختلف موجب صلح و ثبات در میان آنان خواهد شد و به همین دلیل باید آیین نهادینه شده حفاظت از میراث فرهنگی را ارزشمند‌ترین مظهر تمدن و فرهنگ یک جامعه به شمار آورد.
همانگونه که در کتاب ها خواندیه ایم هر انسانی دارای دو هویت است، یکی هویت فردی که در شناسنامه او نوشته شده و دیگری هویت اجتماعی است که شامل آداب و رسوم، سبک زندگی، هنر و معماری و دیگر مشخصات مردم یک جامعه در هر کشوری می باشد، بدون شک آثار و ابنیه تاریخی به عنوان بخش عظیمی از میراث فرهنگی، پیکره اصلی هویت یک ملت را تشکیل می دهد.
میراث فرهنگی به دوبخش میراث ملموس و ناملموس تقسیم می شود، میراث ملموس که بعد فیزیکی دارد و شامل انواع آثار و ابنیه تاریخی می شود و میراث ناملموس که در برگیرنده خالقان آثار تاریخی، هنری، علمی و دیگر زمینه ها است مانند هنرمندان، نخبگان و … باید دانست که حفاظت از این آثار نه تنها نقش مهمی در ثبت هویت ملی ایفا می کند بلکه به عنوان عنصری درآمد زا بر اقتصاد کشور تاثیر گذار است.
آثار باستانی هر کشور پیشینه تاریخی آن کشور محسوب می گردد و این آثار دارای ارزش و اهمیت فراوانی هستند، مردم با دیدن آنها به وحدت ارزش های انسانی پی می برند و آثار باستانی را میراثی همگانی می دانند.
هر تکه ای از ایران دارای ارزش تاریخی است و تمدنی چند هزارساله است و برای حفظ و نگهداری آن باید تلاش بسیار نمود.
شنیدن فروش هویت یک ملت باعث تاسف مردم یک کشور وخوشحالی وطن فروشان را دربر دارد در واقع وظیفه شما گسترش و حفظ سه حوزه میراث فرهنگی، ترویج صنایع دستی و توسعه گردشگری می باشد که به طور مستقیم با اقتصاد مقاومتی ارتباط دارد.
علی محمدی -مدیر مسول

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − چهار =