ضرورت توجه به زمین به عنوان هدیه الهی وبستر تعالی انسان

ضرورت توجه به زمین به عنوان هدیه الهی وبستر تعالی انسان

زمان انتشار : 2021/09/28 - 23:12

آشنایی با انجمن انسان وزمین”

علی محمدی مدیر مسول پایگاه خبری موج نو: برای تجدید خاطره دوران دفاع مقدس به همراه خانواده وآشنایی فرزندم با مناطق جنگی به کرمانشاهان شهر دلاور مردان ایران زمین وارد شدیم واز شهرهای سنندج کامیاران وجوانرود وروانسر بازدید داشتیم وناظر تحولات بعد جنگ بودیم وقتی به کرمانشاه برگشتیم تصمیم گرفتیم قبل ازعزیمت به سرپل ذهاب وایلام وگیلان غرب وبه خصوص مناطق عملیاتی کوره موش وسید صادق، دالاهو از طاق بستان بازدیدی داشته باشیم و هنگام بازگشت مقابل درب خروجی بروشورزیبا با تیتر” آشنایی با انجمن انسان وزمین” نظرم را جلب کرد.خم شده وبروشور برداشتم مرد نگهبان با خنده گفت این کاغذ از صبح تا حالا این جا افتاده وصدها نفر آن را زیر پا گذاشته وبدون توجه عبور کرده اند، بگذریم وقتی بروشور را مطالعه کردم تصمیم گرفتم با توسط دوستان قدیمی آدرس انجمن را پیدا کرده وبا مدیریت آن مصاحبه داشته باشم با کمی تلاش وهمراهی دو تن از همرزمان مقیم کرمانشاه که فرزندانشان در حال حاضر کارمندان یکی از موسسه مالی می باشند موفق به برقراری ارتباط تلفنی با انجمن شدم .
سلام: انجمن انسان و زمین، من یکی از دوستداران طبیعت هستم و می خواستم با مجموعه شما آشنا بشوم .
پشت خط: سلام یارحقی هستم
دوستدار طبیعت: امکان داره شما رو ملاقات کنم؟
یارحقی: روزنامه نگارید ؟
دوستدار طبیعت: بله از نظر شما اشکالی داره؟
یارحقی: اشکالی که نداره باعث خوشحالی حتما غیر بومی هستید.
دوستدار طبیعت: ازپایگاه خبری موج نونیوز
یارحقی:از این که نظر شما به انجمن انسان وزمین جلب شده باعث خوشحالی ما است. قرار ما ساعت ۱۶ دردفتر انجمن
ولی نام و صدای یارحقی برای من خیلی آشنا بود هرچه فکر کردم نتوانستم چیزی بیاد بیارم زودتر از زمان قرار به وعده گاه رفتم وکمی آن حوالی قدم زدم و راس ساعت ۴ بعد از ظهر به دفترانجمن وارد شدم چشم در چشم هم دوختیم واز خوشحالی اشک در چشمانم حلقه زد خاطرات دوران جنگ یعنی نیمه دوم سال ۱۳۵۸ برایم زنده شد رباعی از ابوسعید ابوالخیر که آن دوران زمزمه می کردیم یادم افتاد.
ای دوست ، ای دوست، ای دوست
جور تو از آن کشم که روی تو نکوست
مردم گویند بهشت خواهی یا دوست
ای بی خبران، بهشت با دوست نکوست
یارحقی دوست و همراه جوانرودی بود من با گروهی دیگر از همرزمان از منطقه جوانرود به منطقه سرپل ذهاب رفتم ود رمنطقه کوره موش مستقر شدیم واز آن موقعه ارتباط ما قطع واز هم خبری نداشتیم
. در ادامه گفت و گو موج نونیوز : لطفا در صورت امکان برای آشنایی مخاطبان با(NGO ) انسان و زمین توضیحاتی مختصر بفرمایید.
یارحقی: عنوان سازمان غیر دولتی نخستین بار درسال ۱۹۴۵ میلادی توسط سازمان ملل متحد به تشکل هایی داده شد که در سطح بین المللی فعالیت هایی را به طور خصوصی راهبردی واجرا می نمودند. این تشکل ها پس از جنگ جهانی دوم روند تکاملی را طی نمود و به تدریج به صورت سازمان های مردم نهاد کنونی سامان یافته وپل ارتباطی مناسبی بین دولت ها ومردم به منظور انجام امور عام المنفعه بر قرار نمودند. مواردی از فعالیت های این سازمان ها در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، وزیست محیطی می باشد نتیجه این فعالیت ها به طور مستقیم عاید مردم می گردد .
موج نونیوز: لطفا در رابطه با انجمن انسان وزمین واهداف آن بفرمایید
یارحقی: این تشکل در سال ۱۳۸۴ توسط هیات موسسان طراحی و با حمایت استانداری کرمانشاه وتحت پوشش وزارت کشور مجوز تاسیس با اهداف ذیل اخذ گردید.
*ضرورت توجه به زمین به عنوان هدیه الهی وبستر تعالی انسان
*توجه ویژه به اجزای تشکیل دهنده زمین وآلایندها وکنترل آن ها
*ارتقای آگاهی، ایجادوتغیر نگرش و رفتارهای زیست محیطی و بهداشتی جامعه با برگزاری همایش ها ، سمینار وکارگاه های آموزشی واجتماعات و… و انجام خدمات مشاوره ای دوستدارطبیعت.
یارحقی : تعدادکل اعضاء زیر یکد نفر و تعداد ۲۰ نفر فعال
موج نو نیوز : ایا از مسؤلین کسی عضو انجمن می باشد
از مسؤلین کسی عضو انجمن نیست ولی از مدرسین دانشگاه علوم پزشکی عضو هستند
موج نو نیوز : آیا فعالیت های در خصوص آموزش به دانش اموزان در سطح استان داشتید .
یارحقی : بله ٱخرین فعالیت انجمن آشنایی کودکان ومحیط زیست در شش دبستان شهرستان ها و چهار مدرسه از شهر کرمانشاه درپاییزسال ۹۸ با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری و آموزش و پرورش استان اجرا شد
موج نو نیوز : ایا شرایط محیا شود انجمن توان برگزاری برنامه های برای آشنایی صنوف ودیگر شهروندان استان را دارد
یارحقی : بله ما این پتانسیل را در خود می بینیم
موج نونیوز: آیا رسانه های تصویری، شنیداری، ومطبوعاتی از انجمن شما حمایت و یا سعی کرده اند مردم را با انجمن انسان وزمین آشنا کنند
یارحقی: وقتی تماس گرفتید گفتم شما روزنامه نگار غیر بومی هستید وتعجب کردم به دلیل این که ارگان های مطبوعاتی، ورسانه های شنیداری وتصویری (صدا وسیما) در راستای اهداف انجمن برای همکاری با ما وآشنای مردم هیچ اقدامی نکرده وشهرداری ، فرمانداری و… نهادهای اجرایی که می توانند از ثمره فعالیت های انجمن به خوبی بهره مند شوند متاسفانه همکاری لازم را با انجمن نداشته اند وتنها سازمان محیط زیست دست همکاری با سازمان های مردم نهاد داده وامید دلگرمی مرا بیشتر نموده است و در صورت همکاری نهاد ها ی اجرایی در سطح شهر وروستای انجمن ا نسان وزمین می تواند با بهره گیری از پتانسیل بالای خود راه کارهای مناسبی برای اجرای طرح های آن ها ارایه نماید.
موج نونیوز: مطلب دیگری دارید بفرمایید.
یارحقی: گفتنی ها بسیار ولی ضمن تشکر از شما امید وارم مسوولان دولتی وغیر دولتی و اساتید دانشگاه ها و دانشجویان و روزنامه نگاران ومدیران نشریات وافراد توانمند با عضویت در این انجمن عام المنفعه و به ویژه رسانه ها با اطلاع رسانی دقیق ما را در اجرای کردن اهدافمان یاری دهند. با امید اینکه امروزمان بهتر از دیروز وفردایمان بهتر از امروزباشد.
موج نونیوز: به دوستداران طبیعت و انسان های اهل ذوق، پیشنهاد می دهیم که از غرب کشور دیدن نمایید برای شما و دیگر همراهان صدیق در اجرای کردن اهدافتان آرزوی موفقیت دارم .

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − شش =