احتمال بازگشت به قرنطینه با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کرمانشاه

احتمال بازگشت به قرنطینه با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کرمانشاه

زمان انتشار : 2020/05/14 - 12:51

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس، عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را عامل اصلی افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان متبوع خود دانست و گفت: در صورت افزایش تعداد مبتلایان، طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مغازه‌ها مجدداً به اجرا گذاشته می شود.

موج نو نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت : احمد صفری با اشاره به صحبت‌های استاندار کرمانشاه در خصوص آغاز موج سوم‌ کرونا در این استان، گفت: افزایش تردد و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عامل اصلی افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان کرمانشاه است. از طرفی وود بازارهای مرزی که هیچ سودی جز کارگری برای مردم نداشته، مزید بر علت شده و با گسترش ترددها، ریسک انتقال آلودگی را افزایش داده است.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه جز دانشگاه‌ علوم پزشکی کرمانشاه هیچ سازمانی پروتکل‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت نکرد، افزود: بسیاری از مردم در زمان قرنطینه به دلیل نیاز مالی در سطح شهر حضور داشتند چرا که مرگ تدریجی ناشی از فقر و تنگدستی بسیار سخت‌تر از کرونا است، از طرفی دولت هم هیچ برنامه‌‌ای برای حمایت از این اقشار کم درآمد نداشت.

دولت در دوران کرونا از افراد کم‌درآمد حمایت کند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید از افرادی توان مالی ندارند، حمایت کند تا کمتر از خانه خارج شوند، افزود: بی‌توجهی به درآمد و معیشت مردم استان کرمانشاه در این شرایط اقتصادی و افزایش تورم لحظه‌ای موجب شد، شعار در خانه بمانیم به خوبی اجرا نشود.

ضرورت تجهیز آزمایشگاه‌ها تخصصی تشخیص بیماری کرونا در کرمانشاه 

صفری عنوان کرد: علی رغم همه تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی، اما کمبود تجهیزات پزشکی کاملا محسوس بوده و کفاف جمعیت استان کرمانشاه را نمی‌دهد. از طرفی با توجه به این‌که تشخیص زودرس بیماری کرونا در درمان و کنترل آن نقش مهمی دارد، تجهیز و توسعه آزمایشگاه‌ها تخصصی تشخیص بیماری کرونا ضروری است. متاسفانه به دلیل کمبود امکانت تشخیص کرونا، اعلام نتیجه آزمایش افراد گاها به یک هفته می‌رسد و این موضوع احتمال انتقال آلودی به افراد دیگر را افزایش می‌دهد.  

احتمال بازگشت به قرنطینه با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کرمانشاه

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: بی‌تردید در صورت افزایش تعداد مبتلایان، طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مغازه‌ها دوباره در کرمانشاه به اجرا گذاشته می شود./

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 + 14 =