باند جاعل اسناد نتوانستند ملک ۴۰۰ میلیاردی را بفروشند

باند جاعل اسناد نتوانستند ملک ۴۰۰ میلیاردی را بفروشند

زمان انتشار : 2019/12/30 - 00:45

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با جعل اسناد، قصد فروش یک قطعه زمین به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در استان البرز را داشتند، دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با جعل اسناد، قصد فروش یک قطعه زمین به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در استان البرز را داشتند، دستگیر شدند.

پایگاه خبری موج نو نیوز به نقل از حادثه ۲۴:رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با جعل اسناد، قصد فروش یک قطعه زمین به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در استان البرز را داشتند، دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی در تشریح این خبر، گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر این که فردی قصد فروش یک قطعه زمین موروثی به وسیله اسناد و مدارک جعلی را دارد، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که کلاهبرداران با بیان این که مشکل مالی دارند ملکی را که ۴۰۰ میلیارد ریال ارزش دارد را به یک پنجم قیمت اصلی آن در یکی از سایت های مسکن منطقه عظیمیه کرج فایل کرده، اما مشاور املاک با توجه به آشنایی که با صاحب اصلی ملک داشت، موضوع را به وی اطلاع می دهد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه با هماهنگی های انجام شده، یکی از دوستان شاکی برای خرید ملک معرفی و پس از توافق با فروشندگان جعلی در هنگام تنظیم قرارداد، در یک عملیات غافلگیرانه ۳ نفر از کلاهبرداران دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ نادربیگی، با بیان این که در بازرسی از متهمان، اسناد و مدارک جعلی مربوط به زمین شاکی پرونده و ۴۴ قطعه اسکناس ۱۰۰ دلاری جعلی کشف شد، افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد، کلاهبرداران پس از شناسایی زمین شاکی توسط یکی از بستگان وی که برای این کار مبلغ ۲۰ میلیارد ریال دریافت کرده، یک وکالت نامه جعلی فروش از طرف صاحبان زمین در یکی از دفترخانه های یکی از شهرهای جنوب شرقی کشور، تهیه و به واسطه این وکالت نامه جعلی به صورت قانونی در یک دفترخانه در تهران، وکالت نامه به نام متهم اصلی پرونده منتقل و ثبت شده است.

 رئیس پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: متهمان ابتدا منکر هرگونه جعل و کلاهبرداری شدند اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود، چاره ای جز اعتراف نداشته و به کلاهبرداری و جعل مدارک زمین اقرار کردند.

این مقام انتظامی با بیان این که متهمان سابقه کلاهبرداری به این شیوه در سایر استان های کشور را دارند، گفت: متهمان پس از تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 4 =