آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار

آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار

زمان انتشار : 2019/12/27 - 15:23

مهندس سید امیرحسین بروجردی ریاست دانشگاه بین المللی کوشا واحد تهران :

در گفتگو با پایگاه خبری موج نو نیوز: از اهمیت دانشگاه های علمی کاربردی و کسب مهارت در ایران می گوید :

مبانی، فلسفه وجودی و ضرورت فعالیت و ارتقاء دانشگاه جامع علمی کاربردی در اسناد بالادستی به خوبی تبیین شده است. در این راستا “آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار (فعلی و آتی) و ارتقاء توان کارآفرینی” و “ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار با تأکید بر استفاده از توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان” از جمله اهم موارد مرتبط در سیاست‌های کلی اشتغال است. همچنین در نقشه جامع علمی کشور مصادیقی همچون “همسوکردن سیاست‌های توسعه صنعتی و اقتصادی کشور، به‌ویژه برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، با سیاست‌های کلان توسعه علم و فناوری درکشور” و “سازماندهی نظام­های حرفه‌ای مبتنی بردانش علمی و فنی برای اداره واحدهای اقتصادی واجتماعی”، ” نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌گرایی، پژوهش محوری و کارآفرینی در نظام علم، فناوری و نوآوری” بسیار حائز اهمیت است.”ضرورت تأمین شرایط توسعه کارآفرینی، توانمندسازی نیروی کار و ایجاد ارزش افزوده، تولید ثروت و اشتغال مولد” از جمله اهم مواردی­ است که از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بهره­برداری می­گردد و از سوی دیگر ضرورت “تنظیم رابطه متقابل تحصیل با اشتغال و متناسب‌سازی سطوح و رشته‌های تحصیلی با نقشه جامع علمی کشور و نیازهای تولید و اشتغال” مصرح در سیاست‌های کلی علم و فناوری است.

رییس مرکز آموزش بین المللی کوشا تهران در ادامه خاطرنشان کردند :

“توانمندسازی و ارتقاء بهره‌‌وری نیروی کار با افزایش انگیزه، مهارت و خلاقیت و ایجاد تناسب بین مراکز آموزشی و پژوهشی با نیازهای بازار کار” نکته قابل توجه در سیاست‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی برای دانشگاه بوده که در سیاست­های کلی برنامه ششم توسعه با عناوینی چون “بهبود مستمر فضای کسب و کار و تقویت ساختار رقابتی در بازارها”، “رشد اقتصادی شتابان و پایدار و اشتغال­زا” و “افزایش سهم آموزش‌های مهارتی در نظام آموزشی کشور” مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله‏العالی)  قرار گرفته است.

مهندس سید امیرحسین بروجردی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تاکید بیانات رهبر معظم انقلاب همین بس که بررسی های انجام شده در سطوح ملی وبین المللی مبین این مدعاست که بالغ بر۸۰ درصد مشاغل کنونی چه درایران وچه درجهان مستلزم آموزش های فنی وحرفه ای ومهارتی می باشد .

 یونسکو :  اخیرا درگزارشی بیان کرده است که یک دلارسرمایه گذاری دربخش آموزش های فنی وحرفه ای معادل حداقل۱۵ دلاردرآینده سود و بازدهی خواهد داشت

وی در ادامه ضمن آمادگی دانشگاه بین المللی جامع علمی کاربردی کوشا واحد تهران  در خصوص پذیرش دانشجو در ۳۲ رشته مهارتی و صنعتی در سال جاری خبرداد و امادگی خود را در همکاری با : دانشگاه های دولتی – مراکز علمی و کاربردی – حوزهای دانشگاهی – پژوهشی – مراکز رشد – حمایت از طرح های برتر – برگزاری دوره های کوتاه مدت در کلیه رشته های مهارتی  اعلام کردند . مرکز کوشا تهران

هماهنگ کننده : مهندس هادی یوسفی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × دو =