وزیر صنعت ۵ روز پیش: دلیلی برای گرانی وجود ندارد  امروز: می‌دانستیم گرانی بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر می‌گذارد!

وزیر صنعت ۵ روز پیش: دلیلی برای گرانی وجود ندارد امروز: می‌دانستیم گرانی بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر می‌گذارد!

زمان انتشار : 2019/11/25 - 18:24

وزیر صنعت‌ومعدن و تجارت در جلسه امروز مجلس گفت: «ما می‌دانستیم گرانی بنزین روی قیمت بقیه کالا‌ها تاثیر می‌گذارد» این در حالی است که او در روزهای گذشته اطمینان داده بود که هیچ کالایی با گران شدن بنزین گران نخواهد شد.

پایگاه خبری موج نو نیوز :رضا رحمانی، وزیر صعت‌ومعدن و تجارت در جلسه امروز مجلس گفته است: «ما می‌دانستیم گرانی بنزین روی قیمت بقیه کالا‌ها تاثیر می‌گذارد، آمار شکایت‌ها از روز گرانی بنزین بیش‌تر شده و ۴۵ درصد بر پرونده‌هایی که به تعزیرات آمده، افزوده شده… ما فقط دنبال مبارزه با جو روانی گرانی بوده‌ایم.»

این اظهارات وزیر صنعت در حالی است که او ۵ روز پیش در ۲۹ آبان ۹۸ با صراحت گفته بود دلیلی برای گرانی کالا‌ها وجود ندارد. او حتی تاکید کرده بود: حتی برای حمل ونقل جاده‌ای و کامیون گازوئیل مصرف می‌شود و دلیلی برای گرانی وجود ندارد.

رحمانی این اظهارات را در همایش اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای عنوان کرده و گفته بود: نباید با اجرای سهمیه‌بندی بنزین، موج گرانی برجامعه سوار شود. او گفته بود: در گذشته این اتفاق افتاده و هر وقت بنزین گران شده مردم فکر کردند همه چیز گران باید شود. در این چند روز بیشترین تمرکز بر این بوده که جلوی بار روانی افزایش قیمت گرفته شود. وی با بیان اینکه در طول این هفته درگیر سه دغدغه بودم، افزود: اول اینکه کالا به اندازه کافی در بازار باید موجود باشد، موضوع دوم اینکه دولتی‌ها نباید تا عید افزایش قیمت داشته باشند و سومین مساله تاثیر این طرح بر قیمت کالا بوده است.

همزمان با رحمانی، سایر مسئولان وزارت صنعت نیز تاکید کرده بودند که هیچ خبری از گرانی نخواهد بود. به طور مثال، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: مردم نگرانی نداشته باشند. با تشدید نظارت بر بازار هیچ کالای وارداتی یا داخلی رشد قیمت نخواهد داشت.

منبع : خبر فوری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 − 5 =